محل تبلیغات شما
خانه هوشمند مدرن BMS
ساختمان هوشمند به سیستمی گفته می شود که توسط آن بتوان کلیه موارد مورد نیاز یک ساختمان را کنترل و مدیریت کرد .
در طراحی و اجرای یک ساختمان هوشمند هر گونه ایده و نظری قابل اجرا و پیاده سازی است و نمیتوان در هوشمند ساختن یک ساختمان حدودی را مشخص نمود .
تمامی تجهیزات در یک ساختمان هوشمند پس از نصب و راه اندازی به وسیله یک سیستم کامپیوتری برنامه ریزی می شوند و برای هر کدام از این تجهیزات سناریوهای مختلفی تعریف میگردد ، به همین دلیل طراحان ساختمان هوشمند با توجه به نیاز کارفرمایان و بودجه اقتصادی که آنها در نظر دارند به طراحی و تجهیز ساختمان هوشمند می پردازند
امکانات یک خانه هوشمند چیست ؟
در خانه هوشمند شما میتوانید تمامی تجهیزات برقی ، گازی ، آبی ، صوتی و تصویری ، سرمایشی و گرمایشی و حتی مکانیکی را از طریق موبایل ، تبلت ، کامپیوتر ، ریموت ، پیامک و حتی بصورت هوش مصنوعی اتوماتیک از هر نقطه جهان کنترل کنید و مهمتر از آن اینکه یک سیستم امنیتی فوق العاده قوی و قابل اطمینان از شما و منزلتان در برابر سرقت ، آتش سوزی ، بیماریهای ناگهانی سالمندان پشتیبانی میکند و اگر بخواهیم با جزئیات بیشتر بگوییم میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
1) کنترل تمامی چراغهای روشنایی با استفاده از تاچ پنل و ریموت و موبایل و تبلت با استفاده از اینترنت و در محلهای بدون پوشش شبکه اینترنت با استفاده از پیامک
این سیستم به شما این امکان را میدهد که زمانی که در مسافرت به سر میبرید میتوانید حالت حضور در منزل را با خاموش و روشن کردن چراغهای قسمتهای مختلف شبیه سازی کنید. البته در این سیستم به طریقه مشابه تمامی تجهیزات برقی قابل کنترل هستند.
2) کنترل تمامی تجهیزات ریموت دار بر روی موبایل با استفاده از یک فرستنده امواج رادیویی و مادون قرمز 360 درجه بسیار قوی
این سیستم به شما این امکان را میدهد که شما دیگر به دنبال ریموتهای مختلف تجهیزات نگردید و فقط با استفاده از موبایل بتوانید از هرمکانی کنترل تلویزیون ، ضبط ، ماهواره ، اسپیلیت و . را در دست بگیرید.
3 ) کنترل تمامی تجهیزات گازی با استفاده از موبایل و پیامک و .
فرض کنید در حال پختن غذا هستید که یادتان می آید یک ادویه خاص را تمام کرده اید و باید به سوپر مارکت بروید.در سوپر مارکت یکی از دوستانتان را میبینید و  مشغول صحبت میشوید غافل از اینکه غذا روی اجاق گاز است.در آن لحظه کافیست یک پیام به سیستم بفرستید تا اجاق گاز شما خاموش شود و به ادامه صحبتهایتان بپردازید.
4 ) کنترل تمامی تجهیزات آبی با استفاده از موبایل ، پیامک و هوش مصنوعی اتوماتیک قابل تغییر برای گیاهان مختلف
فرض کنید در حال سفر به ویلایتان در شمال هستید که در راه از نهال یک میوه خاص خوشتان می آید و آن را خریداری میکنید و در چندروزی که در سفر هستید به خوبی از آن مراقبت میکنید.اما هنگام بازگشت از سفر مشکل آبیاری گیاه مورد نظر خیال شما را آزرده میکند.در این حالت کافیست ساعات خاصی را بر روی سیستم برای انجام آبیاری تنظیم کنید و دیگر نگران مراقبت از درختانتان نباشید.
5 ) سیستم امنیتی فوق العاده قوی و قابل اطمینان با استفاده چندمنظوره از سنسورهای مختلف
تفاوت این سیستم با گیرهای معمولی این است که شما میتوانید مکانهای خاص و حتی تجهیزات خاص خود را از سرقت در امان بدارید.به عنوان مثال اگر در حیاط منزل باز شد یک واکنش خاص از طرف خانه هوشمند دارید مثلا تمامی چراغها روشن شوند و یک آهنگ شروع به پخش کند تا سارق دچار استرس شود، یا با باز شدن پنجره ها عکس العملی دیگر . و در نهایت اگر سارق وارد منزل شد ، سنسورها فرمان به صدا در آمدن آژیر و تماس با پلیس و صاحب خانه را می دهند حتی اگر سارق برق را هم قطع کند.
6 ) نگهداری از سالمندان و خردسالان به این صورت که یکی از مشکلاتی که پیش روی سالمندان است ممکن است تمام شدن داروها و یا مشکلاتی که ممکن است زمانی که در منزل تنها هستند پیش بیاید و یا عدم آشنایی کافی آنان در استفاده از تجهیزاتی مانند موبایل باشد.در خانه هوشمند شما از طریق یک ارتباط صوتی و تصویری دو طرفه که اصلا نیازی به دخالت سالمند یا خردسال ندارد میتوانید با خیال راحت به محل کار خود بروید و همه چیز را به خانه هوشمندتان بسپارید.
7 ) سیستم اعلام حریق حرفه ای به این صورت که با کوچکترین فرمانی از طرف سنسورها در ابتدا گاز خانه قطع میشود و سپس برق اصلی خانه قطع میشود و همزمان آژیر به صدا درآمده و پیامک هشدار برای ساکنین فرستاده میشود.
در یک خانه ی هوشمند، صحبت در مورد اتصالات است
بطور مثال :
می توان در یک برج با تعداد طبقات متعدد ، مواردی از قبیل : وضعیت کارکرد موتورخانه ها ، روشنایی های ساختمان ، وضعیت قفل درب های اصلی ، روشن یا خاموش بودن پله های برقی ، وضعیت اعلام حریق یا نشت گاز و … را بصورت پیوسته کنترل نماییم .این سیستم ها ضمن کنترل بخشهای مختلف ساختمان و ایجاد محیطی مناسب با ارائه سرویس های همزمان ، سبب بهینه سازی مصرف انرژی، سطح کارایی و بهره وری سیستم ها و امکانات موجود در ساختمان می شود
در پیاده سازی یک ساختمان هوشمند نیاز های کارفرما است که میتواند مسیر ارائه یک طرح کامل با امکانات مورد نظر در هوشمند سازی ساختمان را مشخص نماید.
چند نمونه از اهداف وکاربرد های هوشمند سازی در ساختمان ها:
 افراد بسیاری به دلیل اتصالی های برق ، آتش سوزی ، گاز گرفتگی و یا حوادث پس از وقوع زله دچار صدمات جسمی ، جانی و مالی شده اند که ساختمان هوشمند در کاهش این صدمات نقش به سزایی دارد . در واقع خواستگاه هوشمند سازی در ساختمان ، جهت جلوگیری از آسیب هایی است که انسان به دلیل مشکلاتی از قبیل مشغله ذهنی ، کمبود فرصت و یا خطاهای انسانی در طی قرن ها نتوانسته با آن مقابله کند .
بسیار پیش آمده است که خانه های دوست ، همکار و یا آشنایانتان دست خوش سرقت و یا طعمه حریق شده اند . یا در سطحی پایین تر باغچه هایی که در ساختمانها به دلیل عدم آبیاری از بین می روند ، چراغها و لامپ هایی که از روی سهل انگاری روشن می مانند ، موتورخانه ها و سیستمهای سرمایشی و گرمایشی به دلیل عدم پردازش صحیح بی وقفه در حال اتلاف منابع انرژی هستند ، تلفات غیر قابل جبران بر اثر نشت گاز، ترکیدگی های لوله های آب که باعث آب گرفتن ساختمان می شوند و صدها مورد دیگر که همه از موضوعاتی می باشند که ما را برای داشتن یک ساختمان هوشمند ترغیب می کنند .
چرا خانه هوشمند BMS این قدر طرفدار دارد ؟
نظم در خانه هوشمند BMS
این روزها تعداد و تنوع وسایل برقی و سایر لوازم خانگی انقدر در خانه ها زیاد شده است که گاهی خود افراد هم فراموش می کنند اصلا چه دستگاه ها و تجهیزاتی در خانه خود دارند . حساب کنید در حالتی که هرکدام از این ها مستقل از دیگر وسایل، کار خودشان را بکنند بدون اینکه شرایط محیطی و نیازهای فرد را در نظر بگیرند چه بی نظمی هایی پیش می آید . اما در خانه هوشمند BMS همه سیستم ها تحت نظارت و فرماندهی یکی سیستم مدیریت ساختمان یا سیستم مدیریت مرکزی هستند ، در کنار اینکه همگی تجهیزات خانه هوشمند هستند و می توانند با یکدیگر و همین طور ساکنین خانه ارتباط داشته باشند .
اتوماسیون در ساختمان هوشمند BMS
خانه هوشمند BMS بسیار باهوش است و هرگونه تغییرات در محیط اطراف خود را سریعا می فهمد و نسبت به آنها واکنش نشان می دهد . مثلا به شدت نور ، شرایط آب و هوا ، خطرها و اتفاقات غیر منتظره ، نشتی گاز ، نشتی آب و … حساس است و با تشخیص وقوع هر کدام از این اتفاقات یا تغییر در شرایط محیطی وارد عمل شده و تغییرات لازم را اعمال میکند . و تمامی این کارها را به صورت اتومات و در نبود شما هم می تواند انجام دهد .
انعطاف پذیری در خانه هوشمند BMS
خانه هوشمند BMS بسیار حرف گوش کن و انعطاف پذیر است . به این صورت که شما می توانید در هر زمانی که لازم دانستید تجهیزات هوشمند سازی ساختمان جدیدی به تجهیزات قبلی خود اضافه کنید و بدون اینکه هزینه های قبلی شما هدر رود یا بلا استفاده شود می توانید خانه هوشمند BMS خود را به روز رسانی کنید
کاربری آسان تجهیزات BMS
تمامی کارها در خانه هوشمند BMS با لمس یک دکمه روی تاچ پنل مرکزی یا موبایل و تبلت شما انجام می شود . به همین علت کاربری و شرایط استفاده از تجهیزات خانه هوشمند BMS بسیار آسان است . فقط با یک آموزش ساده در ابتدای نصب تجهیزات هوشمند همه اعضای خانواده می توانند از امکانات این تکنولوژی استفاده کنند . ولی از قابلیت های جذاب خانه هوشمند BMS این است که حتی افراد مسن و کودکان هم به راحتی می توانند از تجهیزات خانه هوشمند استفاده کنند چون کاربری بسیار راحتی دارد
کاربرد های سیستم مدیریت ساختمان
کنترل هوشمند عبور و مرور در ساختمان
کنترل هوشمند میزان نور، دما، رطوبت و سایر پارامترهای سیال ساختمان
خاموش کردن روشنایی در صورت عدم حضور فرد در اتاق
خاموش کردن لوازم برقی در صورت بی استفاده بودن آنها
ایجاد محدودیت در استفاده از تلفن، گاز، آب، برق و.
ایجاد هشدار در صورت بازبودن درب‌ها، پنجره‌ها، پرده‌ها و.
حفاظت از ساختمان و جان افراد در برابر آتش‌سوزی، نشت گاز و.
حفاظت از ساختمان در برابر سرقت ( گیر یا دوربین مدار بسته)
قابلیت خاموش و روشن کردن لوازم برقی از راه دور (از طریق تلفن)
بازگشت کلیه هزینه‌های سیستم در عرض یکسال با صرفه جویی در مصرف انرژی
کنترل هوشمند آبیاری
سیستم صوتی هوشمندکنترل فیلترها، دما و تأثیر اشعه خورشید بر استخر
مزایای استفاده از سیستم مدیریت ساختمان
کاهش مصرف انرژی در طولانی مدت به دلیل حذف مصارف ناخواسته
کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری
حذف خطای اپراتوری به دلیل کنترل توسط رایانه
ثبت دقیق میزان استفاده هر واحد یا قسمت از منابع انرژی
گزارش‌گیری آماری از عملکرد اجزای مختلف ساختمان
اعلام آلارم‌ هشداردهنده برای بازبینی دوره‌ای تجهیزات
امکان کنترل از راه دور

خانه هوشمند مدرن خانه هوشمند مدرن خانه هوشمند مدرن خانه هوشمند مدرن

انجام پروژه معماری:::گروه معماری البرز

برای ساخت یک بنا چه نقشه هایی نیاز است؟

طراحی حجم و طراحی محوطه

، ,هوشمند ,خانه ,یک ,ساختمان ,سیستم ,خانه هوشمند ,استفاده از ,ساختمان هوشمند ,با استفاده ,هوشمند bms ,کنترل تمامی تجهیزات ,هوشمند bmsخانه هوشمند

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
محمداقبال مه ولات معلم لینک James's site Symphony of my Life subcrutpgeapi کتابخوانی شناخت بیماری های کلورکتال hillilure رندانه هریس مهد خوبی ها