محل تبلیغات شما
در عصری که ما زندگی می کنیم از زبان گفتار و نوشتاری برای تفهیم ایده از ذهنیبه ذهن دیگری،استفاده می کنیم. در معماری با توجه به وجود برنامه های متعدد برایاین تبادل اطلاعات در آخد وجود ماکت به درک بهتر حجم و فضای خارجی ایده با استفادهاز متریال ساده کمک بیشتری میکند.

در نظر داشته باشید،ابزار و ادواتی که در ساخت ماکت به روش های قدیمی مورداستفاده قرار میگیرد برای کودکان و افرادی که علم استفاده از آنهارا نداشته باشندمیتواند خطرساز باشد.

 در این مقالهبه مراحل اصلی و پایه برای ساخت ماکت اشاره شده است.

ماکت معماری چیست و چگونه ساخته می شود؟مرحله اول:

ایجاد یک حجم نیاز به وجود یک ایده در ذهن شما دارد که فرم و کاربری ایده ایکه در ذهن ماست به ما کمک میکند تا جنس مورد استفاده در ساخت ماکت را نیز در ذهنخود بسازیم.ایده پردازی و داشتن یک فرم در فکرمان اولین مرحله برای ساخت یک فضامیباشد.

مرحله دوم:

تهیه ابزار خوب در کیفیت ساخت ماکت نقش بسزایی دارد که در کنار تمیز بودن وآسانتر شدن کار،زمانبندی دقیقی در انجام مدلسازی در اختیار ما قرار میدهد.

ابزار اولیه در ساخت ماکت:

*خط کش ها و خطوط اندازه گزاری

*متریال مورد استفاده مثل : فوم برد،مقوا،تخته های چند لایی و. نام برد  

*قلم ها برای مشخص کردن خطوط برای مراحل دیگر

*ابزار برش ماننده کاتر،تیغ جراحی، قیچی و.

*چسب،که مدل های گوناگونی نسبت به جنس ماکت و محل قرارگیری قطعه متفاوت است

*صفحه برش

*بیس زیر کار

ماکت معماری چیست و چگونه ساخته می شود؟

مرحله سوم:

مقیاس کار،ماکت ماننده روش های دیگر برای ارائه ذهنیت یک معمار نیاز به یکاندازه و اشل می باشد.که راه حل آن کار با مقیاس انتخاب شده است.انتخاب مقیاس درمرحله اول ایجاد یک خروجی از یک ایده می باشد.

مرحله چهارم:

اندازه گیری و رسم پلان روی کاغذ باعث ایجاد اندازه های برش و مشخص شدن قسمتهای ریز ماکت ما میشود که ارتفاع حجم و جزئیات آن را طبق وجود ایده در پلان واندازه های ارتفاع آن نسبت به رسم مقطع و نمای دو بعدی در ایجاد فرم به ما کمک میکند.

مرحله پنجم:

قطعات برش خورده را طبق دستور پلان تهیه شده کنار هم روی بیس کارمیچسبانیم،باید دقت داشته باشیم که تمیز بودن و مرتب کار کردن در ایجادماکت،بهترین شکل از ایده ی مارا به نمایش میگذارد.

مرحله ششم:

بعد از پایان چسباندن قطات به هم و بیس کار ، با توجهبه ترکیب رنگی از متریال های متفاوت به حجم و فضای خود روح میدهیم.

ماکت معماری چیست و چگونه ساخته می شود؟

 در ساخت ماکت چند نکتههائز اهمیت میباشد:

1.ماکت ها انواع گوناگونی دارند ماننده ماکت حجمی،جزئی،تپوگرافی،فضای داخلیو. که در هر مورد،ابزار و مراحل یکی میباشد اما روش کار انها با هم متفاوت است.

2.در تمامی مراحل ساخت داشتن تمرکز،دقت،صبوری،کار را بهتر و تمیز تر میکند.

3.می توانید بعد از برش و در مرحله ی چسباندن قطعات ،با ابزاری که در دستدارید،مواد اضافی چسب و تمیز کردن مقطعی اضافه های موجود در اصل ماکت،آن را تمیزتر و جذاب تر کنید.

4.بیس کار شما باید جنسی داشته باشد که در کنار سختی آن و به اصطلاح شکمندادن،به زیبایی کار شما بیفزاید.

5. بهترین روش برای ایجاد قطعات ساخت ماکت استفاده ازبرش لیزر میباشد.توجه داشته باشید که استفاده از این روش نیاز به نقشه های جزئیاتو گسترده تمامی قسمت های ماکت می باشد.
ماکت معماری چیست و چگونه ساخته می شود؟

انجام پروژه معماری:::گروه معماری البرز

برای ساخت یک بنا چه نقشه هایی نیاز است؟

طراحی حجم و طراحی محوطه

ماکت ,های ,ساخت ,مرحله ,ایده ,یک ,ساخت ماکت ,که در ,استفاده از ,در ذهن ,مورد استفاده

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
tanworklinju راهبر آموزشی reptacaros وبلاگ طرفداران شادمهر عقیلی sighgregalral Kristina's memory ♥ೋღ عکس ها و مطالب جالب ღೋ♥ بخشنامه ارسالی به مدارس غیر انتفاعی kinsrangwarmdu مرکز پاورپوینت ایران | دانلود PowerPoint