محل تبلیغات شما
در عصری که ما زندگی می کنیم از زبان گفتار و نوشتاری برای تفهیم ایده از ذهنی به ذهن دیگری،استفاده می کنیم. در معماری با توجه به وجود برنامه های متعدد برای این تبادل اطلاعات در آخد وجود ماکت به درک بهتر حجم و فضای خارجی ایده با استفاده از متریال ساده کمک بیشتری میکند.

در نظر داشته باشید،ابزار و ادواتی که در ساخت ماکت به روش های قدیمی مورد استفاده قرار میگیرد برای کودکان و افرادی که علم استفاده از آنهارا نداشته باشند میتواند خطرساز باشد.

 در این مقاله به مراحل اصلی و پایه برای ساخت ماکت اشاره شده است.

ماکت معماری چیست و چگونه ساخته می شود؟مرحله اول:

ایجاد یک حجم نیاز به وجود یک ایده در ذهن شما دارد که فرم و کاربری ایده ای که در ذهن ماست به ما کمک میکند تا جنس مورد استفاده در ساخت ماکت را نیز در ذهن خود بسازیم.ایده پردازی و داشتن یک فرم در فکرمان اولین مرحله برای ساخت یک فضا میباشد.

مرحله دوم:

تهیه ابزار خوب در کیفیت ساخت ماکت نقش بسزایی دارد که در کنار تمیز بودن و آسانتر شدن کار،زمانبندی دقیقی در انجام مدلسازی در اختیار ما قرار میدهد.

ابزار اولیه در ساخت ماکت:

*خط کش ها و خطوط اندازه گزاری

*متریال مورد استفاده مثل : فوم برد،مقوا،تخته های چند لایی و. نام برد  

*قلم ها برای مشخص کردن خطوط برای مراحل دیگر

*ابزار برش ماننده کاتر،تیغ جراحی، قیچی و.

*چسب،که مدل های گوناگونی نسبت به جنس ماکت و محل قرارگیری قطعه متفاوت است

*صفحه برش

*بیس زیر کار

ماکت معماری چیست و چگونه ساخته می شود؟

مرحله سوم:

مقیاس کار،ماکت ماننده روش های دیگر برای ارائه ذهنیت یک معمار نیاز به یک اندازه و اشل می باشد.که راه حل آن کار با مقیاس انتخاب شده است.انتخاب مقیاس در مرحله اول ایجاد یک خروجی از یک ایده می باشد.

مرحله چهارم:

اندازه گیری و رسم پلان روی کاغذ باعث ایجاد اندازه های برش و مشخص شدن قسمت های ریز ماکت ما میشود که ارتفاع حجم و جزئیات آن را طبق وجود ایده در پلان و اندازه های ارتفاع آن نسبت به رسم مقطع و نمای دو بعدی در ایجاد فرم به ما کمک می کند.

مرحله پنجم:

قطعات برش خورده را طبق دستور پلان تهیه شده کنار هم روی بیس کار میچسبانیم،باید دقت داشته باشیم که تمیز بودن و مرتب کار کردن در ایجاد ماکت،بهترین شکل از ایده ی مارا به نمایش میگذارد.

مرحله ششم:

بعد از پایان چسباندن قطات به هم و بیس کار ، با توجه به ترکیب رنگی از متریال های متفاوت به حجم و فضای خود روح میدهیم.

ماکت معماری چیست و چگونه ساخته می شود؟

 در ساخت ماکت چند نکته هائز اهمیت میباشد:

1.ماکت ها انواع گوناگونی دارند ماننده ماکت حجمی،جزئی،تپوگرافی،فضای داخلی و. که در هر مورد،ابزار و مراحل یکی میباشد اما روش کار انها با هم متفاوت است.

2.در تمامی مراحل ساخت داشتن تمرکز،دقت،صبوری،کار را بهتر و تمیز تر میکند.

3.می توانید بعد از برش و در مرحله ی چسباندن قطعات ،با ابزاری که در دست دارید،مواد اضافی چسب و تمیز کردن مقطعی اضافه های موجود در اصل ماکت،آن را تمیز تر و جذاب تر کنید.

4.بیس کار شما باید جنسی داشته باشد که در کنار سختی آن و به اصطلاح شکم ندادن،به زیبایی کار شما بیفزاید.

5. بهترین روش برای ایجاد قطعات ساخت ماکت استفاده از برش لیزر میباشد.توجه داشته باشید که استفاده از این روش نیاز به نقشه های جزئیات و گسترده تمامی قسمت های ماکت می باشد.
ماکت معماری چیست و چگونه ساخته می شود؟

انجام پروژه معماری:::گروه معماری البرز

برای ساخت یک بنا چه نقشه هایی نیاز است؟

طراحی حجم و طراحی محوطه

ماکت ,های ,ساخت ,مرحله ,ایده ,یک ,ساخت ماکت ,که در ,استفاده از ,در ذهن ,مورد استفاده

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
خرید اینترنتی اوضاع دین در زمان جاهلیت دانشجوی زیست شناسی Wilbert's blog فروشگاه فایل boaresliber مطالب اینترنتی coroblese دستکش سیلور تاچ | مخصوص گوشی لمسی siowoolgtemqui