محل تبلیغات شما

برای ساخت یک بنا چه نقشه هایی نیاز است؟

اصول دقیق اجرای ساختمان چیست؟

 

برای ساخت هر ساختمان وجود نقشه های معماری نقش اولیه را دارد.نقشه های معماری با رعایت استاندارد های جهانی و مقررات ملی ساختمان و نسبت به درخواست کارفرما و اصول طراحی معماری تهیه میشود.
طراحی نقشه های معماری مهم ترین مرحله در ساخت یک فضای مورد استفاده از آن میباشد. ترسیم اولیه نقشه های معماری را نقشه های فاز یک می نامند و در نتیجه برای اجرای بهتر نقشه ها دیتیل های اجرایی برای معماری تهیه میشود که آنرا نقشه های فاز دو می نامند که در آن جنس متریال،ضخامت،فواصل و جزئیاتی که بیانگر دقیق ایده طراحان به مجریان ساخت است،می پردازند.
طراح معمار برای طراحی یک ساختمان از ایده اوله تا آخرین مرحله اجرا با کار ارتباط برقرار میکند که هنر و حرفه کار خود را به زبان ترسیمی در اختیار کارفرمای طرح میگزارد.
بصورت کلی تهیه نقشه های معماری از ارکان اصلی ایجاد یک بنا میباشد.
 در مرحله بعدی محاسبات نقشه های سازه که طبق معماری با ظوابط و مقررات ملی ساختمان نسبت به جنس خاک طراحی میشود.
نقشه های سازه به دو صورت فی و بتنی تهیه میشود که با توجه به درخواست کارفرما متفاوت است.محاسبات سازه نیز از اصلی ترین مراحل در ساخت اسکلت بنا میباشد که مکان دقیق ستون ها،تیرها،و جزئیات اجزای داخلی هر یک از آنهارا مشخص میکند.
زمانی که مرحله اول یعنی نقشه های معماری تکمیل شده است و بعد از تائید نقشه های اولیه در کنار محاسبات سازه،نیاز به دستور کار مشاوران برق و مکانیک ساختمان میباشد.
وجود این مشاوران در کنار هم با اصول مناسب و دقیق برای ساخت یک بنای دلچسب،مستحکم با رعایت تمامی نیازات انسانی مورد نیاز است.
تمامی مشاوران،معماری،سازه،برق و مکانیک در کنار برطرف کردن نیاز کارفرما،فضایی برای ایجاد امنیت کاری دیگر مشاوران در ساخت،باید توجه داشته باشند که طبق مقررات و رعایت دید عمقی به فضا اهداف کاربردی خود را پیش ببرند.


برای ساخت یک بنا چه نقشه هایی نیاز است؟

انجام پروژه معماری:::گروه معماری البرز

برای ساخت یک بنا چه نقشه هایی نیاز است؟

طراحی حجم و طراحی محوطه

نقشه ,های ,معماری ,یک ,ساخت ,ساختمان ,نقشه های ,های معماری ,ساخت یک ,برای ساخت ,تهیه میشود

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
dialanglungport Robin's life وب ساز عمومی انشا های آماده مادر جوانرودی بقعه آقا سید علی كیا در شلمان در آتش سوخت + تصاویر Belkis's site afatrare زودنویس statreapppsychli